Jednobramkowa porażka w Płocku

05/05/2024

W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 82. minucie Jakub Grić.

Pierwsza próba w tym spotkaniu była autorstwa Pawła Stolarskiego, który mocno uderzył z dystansu ponad bramką. Gospodarze odpowiedzieli w podobny sposób parę chwil później. Strzał Jakuba Gricia również był niecelny. Początkowy kwadrans nie obfitował w żadną stuprocentową szansę dla któregoś z zespołów.

Dopiero w 19. minucie po strzale Kamila Wojtkowskiego zrobiło się gorąco pod bramką Bartłomieja Gradeckiego, który jednak z pomocą swoich obrońców dobrze interweniował. Z kolei, w 23. minucie bliżsi byli gospodarze. Sprytne uderzenie Marcusa Haglinda-Sangre sprzed pola karnego przeszło tuż obok słupka bramki Kacpra Rosy. Do przerwy zabrakło innych klarowanych okazji i przy zmianie stron na tablicy wyników widniał remis 0:0.

Druga część spotkania zaczęła się od zagrożenia ze strony Motorowców. Strzał Bartosza Wolskiego po składnej akcji bardzo dobrze obronił Gradecki. W kolejnych etapach rywalizacji to Wisła była bardziej aktywna w ataku, lecz podopieczni trenera Stolarskiego skutecznie się bronili. Robili to aż do 82. minuty, kiedy to sprzed pola karnego mocno uderzył Jakub Grić i piłka od słupka wpadła do siatki. Żółto-biało-niebiescy rzucili w końcówce wszystkie siły w poszukiwania wyrównania, ale niestety bezskutecznie, dzięki czemu to gospodarze dopisali trzy punkty do ligowej tabeli.

Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku, 5 maja 2024 r., godz. 15:00

Wisła Płock 1:0 Motor Lublin

Bramki: 1:0 Jakub Grić 82’

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki – Marcus Haglind-Sangre, Marcin Biernat, Adam Chrzanowski – David Niepsuj, Mateusz Szwoch, Jakub Grić, Igor Drapiński – Dawid Kocyła (80’ Emile Thiakane), Łukasz Sekulski (86’ Jesper Westermark), Fabian Hiszpański (80’ Kacper Laskowski)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (90’ Rafał Król), Kamil Kruk, Arkadiusz Najemski (46’ Sebastian Rudol), Krystian Palacz (83’ Filip Luberecki) – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Kamil Wojtkowski (71’ Kacper Wełniak) – Michał Król (83’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz, Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Chrzanowski – Najemski