Wypowiedź trenera Mateusza Stolarskiego przed meczem z Resovią Rzeszów

16/05/2024

Przed piątkowym, arcyważnym wyjazdowym meczem w ramach przedostatniej kolejki Fortuna 1. Ligi z Resovią Rzeszów, poprosiliśmy trenera Mateusza Stolarskiego o kilka słów na temat tego spotkania. 

Nasz najbliższy rywal gra jeden z dwóch swoich finałów, ponieważ broni się przed spadkiem. Myślę, że z tej perspektywy to dla nich bardzo niekomfortowa sytuacja, dlatego też ich poziom determinacji, ambicji i poziom gry będzie na pewno bardzo wysoki. Grają u siebie na stadionie, też wspierani przez dużą rzeszę kibiców, którzy będą okazywać im wsparcie, szczególnie wtedy, gdy wynik nie będzie pozytywny.

My jednak dalej mamy swoje cele, o które rywalizujemy i można powiedzieć, że dla nas też jest to jeden z dwóch najważniejszych meczów tego sezonu. Z obu stron będzie to mecz o naprawdę dużą stawkę. Cieszę się, że będziemy wspierani przez liczną grupę naszych fanów, którzy do końca wierzą w to, że Motor znajdzie się w strefie barażowej. Mam nadzieję, że wygramy i wskoczymy w tabeli do tej strefy. Natomiast wiemy, że będzie to nas kosztowało bardzo dużo odpowiedzialności za zespół oraz bardzo dużo determinacji. Będziemy musieli spróbować narzucić swój styl grania, co nie będzie łatwe, bo ze względu na stawkę przeciwnik będzie dwa razy szybciej biegał i dwa razy mocniej walczył. Jeżeli jednak chcemy iść do przodu i grać o coś jeszcze w tym sezonie, to takie mecze musimy kończyć trzema punktami.

Transmisja z meczu, którego początek zaplanowano na godz. 20:30, będzie dostępna w Polsacie Sport 2 oraz online na: bit.ly/PolsatBoxGoF1L i w PPV: bit.ly/MotorPPV

Wróć do aktualności
Kamil Wojtkowski żegna się z Motorem Lublin
Kacper Rosa na kolejny sezon w Motorze!
Samuel Mráz na dłużej w Motorze!

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii