Wypowiedź trenera Gonçalo Feio przed meczem z Polonią Warszawa

24/08/2023

Przed sobotnim spotkaniem w 6. kolejce Fortuna 1. Ligi z Polonią Warszawa, poprosiliśmy naszego trenera Gonçalo Feio o kilka słów na temat przeciwnika:

Gramy mecz z drużyną, którą dobrze znamy i która bardzo dobrze zna też nas. Motor i Polonia w ostatniej rundzie II ligi najlepiej punktowały i zdominowały rozgrywki, choć Polonia miała zupełnie inną zaliczkę niż my w postaci większej zdobyczy punktowej z pierwszej rundy.

Nasi rywale to drużyna, która ma jakościowych graczy i dobrze operuje piłką. Ich stoperzy biorą odpowiedzialność za grę, a środkowi pomocnicy są bardzo groźni, zarówno jeżeli chodzi o rozegranie, jak i o piłki otwarte w sytuacjach, gdy nie są pod presją. Z kolei, zawodnicy z przodu są w stanie dobrze wykorzystywać przestrzeń operując między liniami lub atakując miejsce za plecami naszych obrońców.

Polonia poprzez to, że gra trójką stoperów i wykorzystuję swoją „dziewiątkę” jest groźna ze stałych fragmentów, gdzie Michał Bajdur, który trzeba przyznać, że jest obecnie w świetnej formie, jak i Mateusz Michalski dobrze je wykonują. Drużyna z Warszawy jest też groźna przy kontrach – ich wahadłowi są ofensywnie usposobieni. Dzięki tej charakterystyce dobrze atakują przestrzeń i odpowiednio wypełniają pole karne, zarówno w ataku pozycyjnym, jak i w sytuacjach dynamicznych.

Na pewno nasi rywale sporo pracowali w ostatnich tygodniach nad organizacją defensywną, ponieważ myślę, że nie są zadowoleni z tego, ile bramek tracą. Trzeba zauważyć, że jednocześnie jest to drużyna, która strzela też dużo goli.  

Skupiając się nad tym, co dla mnie jako trenera Motoru jest najważniejsze, czyli na naszym zespole muszę powiedzieć, że dla nas ten tydzień był dobrym tygodniem. Mając dużo czasu w normalnym mikrocyklu mogliśmy pracować nad każdą fazą gry i poprawiać rzeczy, które możemy robić lepiej, ale też zwrócić uwagę na mocne strony przeciwnika, żeby je zneutralizować. Nasze poczucie jest takie, że jesteśmy dobrze przygotowani do tej rywalizacji i wyjeżdżamy do Warszawy z dużą chęcią odbicia się po porażce, która przytrafiła nam się dosyć nieszczęśliwie po dobrym meczu w ostatniej kolejce.

Wierzę w to, że będziemy w stanie przełożyć tą sportową złość po naszym poprzednim spotkaniu na skupienie, koncentrację i konsekwencję, jeżeli chodzi o wykonywanie zadań i że będziemy potrafili pokonać trudnego przeciwnika na jego terenie. Liczymy, że tak jak w poprzednich dwóch meczach wyjazdowych drogę powrotną do Lublina odbędziemy z kompletem trzech punktów.

Transmisja z meczu, którego początek zaplanowano na godz. 17:30 będzie dostępna w Polsacie Sport News oraz online na: bit.ly/PolsatBoxGoF1L oraz PPV: http://bit.ly/MotorPPV
 

Wróć do aktualności
Spotkajmy się na prezentacji drużyny przed sezonem 2024/2025
Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul nowym sponsorem Motoru
Remis w ostatnim sparingu przed startem sezonu

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii