Gramy dalej - relacja po meczu barażowym z Kotwicą Kołobrzeg (7.06.2023 r.)

07/06/2023

Za nami pierwszy mecz barażowy w wykonaniu żółto-biało-niebieskich, który rozegraliśmy na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Mimo, że odbył się przy pustych trybunach w sektorze gości, to jednak energia i wsparcie kibiców niosła zawodników Motoru wprost ku zwycięstwu, które przypieczętowali w dogrywce, wygrywając 2:1.

W pierwszej połowie spotkania, gra i wysoki pressing przyjezdnych sprawiały duże problemy gospodarzom z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Stała kontrola sytuacji na boisku, dobre zabezpieczenie przed atakiem przeciwnika oraz duża aktywność zawodników to cechy, które charakteryzowały pierwszą część meczu w wykonaniu „Motorowców”. Lubelski zespół wszedł w mecz ze spokojem i skupieniem, dzięki czemu już w 18. minucie nasi zawodnicy stworzyli niebezpieczną akację, którą zamykał Wełniak. Ostatecznie piłka opuściła boisko nad poprzeczką Kotwicy. Kolejne dobre rozegranie oglądaliśmy dziesięć minut później po imponującym przejęciu piłki i próbie indywidualnej akcji, która zakończyła się wywalczonym rzutem rożnym. Mimo intensywnej gry Motoru pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się większą dynamiką gry, z coraz większą liczbą krótkich, szybkich rozegrań. Pierwszą groźną akcję przyjezdnych po powrocie z szatni, zbudował M. Król wraz z Wełniakiem, który zamykał efektowne dośrodkowanie, ale dobrze ustawiony Pogorzelec pewnie obronił strzał. W dalszej części spotkania drużyny wymieniały akcję za akcję, jednak to Kotwica w 84. minucie, po wykorzystanym rzucie karnym, otworzyła wynik spotkania. Po straconej bramce nasza ekipa ruszyła do ofensywy. Wysiłki i starania gości przypieczętował w końcówce doliczonego czasu gry Ceglarz wykorzystując swoje bardzo dobre ustawienie w polu karnym i w genialny sposób kierując piłkę wprost do bramki kołobrzeżan. Tym samym zapewnił swoim kolegom dogrywkę.

Od pierwszych minut dogrywki zawodnicy przeszli do ofensywy. Mimo kilku groźnych akcji w polu karnym, gospodarze nie zdołali wykorzystać nadarzających się okazji na uzyskanie przewagi bramkowej. Dobrze spisujący się zmiennicy w drużynie „Motorowców” dodali świeżości grze, dzięki czemu cel, jakim było zamknięcie spotkania w dogrywce, został osiągnięty w 116. minucie po golu Kasprzyka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla lubelskiego zespołu, umożliwiając mu tym samym dalszą walkę o awans do Fortuna 1. ligi.

Finał baraży odbędzie się 11 czerwca o godz. 15.30 w Olsztynie, gdzie podopieczni trenera Feio rozegrają spotkanie ze Stomilem Olsztyn. Transmisja z meczu dostępna będzie na TVP Sport oraz WP Pilot.

Kotwica Kołobrzeg – Motor Lublin 1:2 (1:1, 0:0) po dogrywce
Bramki: Łysiak 84 (k) – Ceglarz 90+4, Kasprzyk 116

Kotwica: Pogorzelec, Bartoś (90 Rakowski), Bojas (75 Wolsztyński), Cywiński, Kaczmarek (75 Goncerz), Kort, Kosakiewicz, Łysiak, Murawsk, Szarpak (90 Obst), Witasik.
Motor: Budziłek – Szarek (76 Najemski), R. Król, Wójcik, Wełniak (85 Kasprzyk), Rudol, Luberecki, (61 Staszak), M. Król (86 Żebrakowski), Gąsior (64 Reiman), Lis, Ceglarz.
Żółte kartki: Kaczmarek, Szarpak, Rakowski – Ceglarz, Rudol, Szarek, Wełniak, Kasprzyk.
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).