Aktualności

Gonçalo Feio nowym trenerem Motoru Lublin

19/09/2022

Mamy nowego trenera! 19 września pierwszym szkoleniowcem Motoru Lublin został Gonçalo Feio.

Feio pochodzi z Portugalii i w przeszłości był przez ponad 10 lat związany z Benficą Lizbona, najpierw jako zawodnik, a później w roli trenera.

Ponad dekadę temu trafił do Polski. Początkowo pracował w Akademii Legii Warszawa, a następnie w pierwszym zespole stołecznego klubu, gdzie pełnił rolę analityka oraz asystenta trenera. Będąc w sztabie Legii wywalczył mistrzostwo Polski oraz krajowy Puchar.

W kolejnych latach sprawował funkcję drugiego trenera w Wiśle Kraków, greckim AO Xanthi, a także w Rakowie Częstochowa. W ostatnim z wymienionych klubów spędził 2,5 roku, dwukrotnie sięgając w tym czasie po Puchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju oraz Superpuchar.

Warto podkreślić, że Feio ma na swoim koncie ponad 40 meczów w europejskich pucharach. Pracując w Legii dwukrotnie wygrywał swoje grupy w Lidze Europy.

Nasz nowy trener będzie współpracował ze sztabem szkoleniowym, który pracował w klubie od początku trwającego sezonu. Jego skład w roli asystenta zasili ponadto Mateusz Stolarski, który w poprzednim sezonie miał udział w awansie Stali Rzeszów z eWinner II ligi na zaplecze krajowej elity.

Wróć do aktualności

SPONSOR TYTULARNY

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii