U-17 wygrywa w pierwszym meczu sezonu!

15/08/2022

Nasz zespół U-17 prowadzony przez Trenera Marcina Zakrzewskiego pokonał MKS Polonię Warszawa 4:3 w meczu inaugurującym sezon Centralnej Ligi Juniorów U-17!

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla naszego zespołu, bo już po 15. minutach gry goście objęli prowadzenie. Niecały kwadrans później arbiter przyznał żółto-biało-niebieskim rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Kacper Krzak i zrobiło się 1:1. Goście nie przestawali atakować i już w 32. minucie meczu ponownie wyszli na prowadzenie.
Przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej części meczu dwójkowa akcja, którą sfinalizował Sebastian Sikora, pozwoliła naszej drużynie zejść na przerwę przy wyniku 2:2.

W drugiej połowie zespół Motoru Lublin pierwszy raz wyszedł na prowadzenie. W 54. minucie meczu do siatki rywali trafił Kajetan Zygmunt i było 3:2! Goście jednak nie odpuszczali i w minucie 78. zdołali doprowadzić do remisu 3:3.
Bramkę ustalającą wynik meczu zdobył 5. minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jakub Sigłow i Motorowcy wygrali 4:3!

Bardzo emocjonujące zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach. Bardzo cieszymy się z tego, jak zaprezentowała się drużyna. Chłopcy pokazali dziś charakter, bo wychodziliśmy dziś z niemałych opresji. Goniliśmy wynik, później prowadziliśmy i na końcu znów musieliśmy zrobić wszystko by strzelić bramkę więcej. Poznajemy tę ligę i siebie nawzajem, bo kilku zawodników doszło do nas przed sezonem. Chcemy cieszyć się także z następnych meczów i grać dla kibiców. Chłopcy, grając w takiej lidze, będą się tylko rozwijać i iść do przodu- powiedział po spotkaniu trener Marcin Zakrzewski.

Motor Lublin- MKS Polonia Warszawa 4:3
Bramki: Krzak 28', Sikora 43', Zygmunt 54', Sigłow 85'- Langiewicz 15', Vasin 32', Adamczyk 78'

Motor: Jeż- Iwanek, Murzacz, Zygmunt (55' Zadroga), Sikora (46' Kosakowski), Figiel, Zaczkowski (53' Bereza), Krzak (82' Holcel), Guzewicz (67' Świerszcz), Dmitriuk (46' Sigłow), Niepsuj.

Polonia: Kircun- Zubik, Nowak, Adamczyk, Gimel, Langiewicz, Kacar, Vasin, Radomski, Pikusa, Wójcik.
z ławki: Tłaczała, Skalski, Nerek, Grzyb.