Z Chrobrym na remis

25/04/2024

W meczu 29. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin zremisował przed własną publicznością z Chrobrym Głogów 1:1. Bramkę dla drużyny trenera Stolarskiego zdobył Samuel Mráz.

Spotkanie zaczęło się fantastycznie dla żółto-biało-niebieskich. Już w 3. minucie doskonałe dośrodkowanie Bartosza Wolskiego na gola zamienił strzałem głową Samuel Mráz. Motorowcy dominowali i nieustannie przebywali na połowie gości. W 11. minucie blisko podwyższenia wyniku był Piotr Ceglarz, którego uderzenie z rzutu wolnego z trudem obronił Damian Węglarz.

Parę minut później odgryzł się wreszcie Chrobry. Strzał Mateusza Ozimka przeszedł minimalnie obok bramki Łukasza Budziłka. Napór Motoru jednak dalej trwał i w 22. minucie Węglarz musiał popisać się fenomenalną paradą przy kolejnym strzale głową Mráza. W dalszej części mecz delikatnie zwolnił, ale nadal był pod pełną kontrolą ze strony podopiecznych trenera Stolarskiego, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy to Motor dalej dominował. Swoje szanse mieli Samuel Mráz, a także Michał Król. Strzał tego pierwszego złapał Węglarz, z kolei mocne uderzenie naszego skrzydłowego przeszło blisko obok słupka. W 58. minucie popracować musiał za to Budziłek, który dobrze poradził sobie z próbą Szymona Bartlewicza. Chwilę później fantastyczną okazję stworzyli sobie żółto-biało-niebiescy. Precyzyjne dogranie Michała Króla finalizował Mráz, ale świetnie zatrzymał go Węglarz.

Zespół Chrobrego z każdą minutą czuł się coraz pewniej, co udowodnił w 63. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony z piłką minął się Budziłek, a do pustej bramki skierował ją zamykający akcję Paweł Tupaj. To wyraźnie podrażniło Motorowców, którzy szybko chcieli wrócić na prowadzenie. Mocnego strzału zza pola karnego próbował Kacper Wełniak, ale znów na posterunku był golkiper gości. Blisko zdobycia bramki był też Przemysław Szarek, który zamykał dobrze rozegrany rzut rożny. Piłka minęła jednak słupek bramki Węglarza.

W doliczonym czasie gry dla Motoru próbowali Kacper Wełniak, Paweł Stolarski, czy też Mariusz Rybicki, ale ostatecznie nie udało się znaleźć drogi do siatki. Mecz zakończył się więc remisem 1:1 i podziałem punktów.

Arena Lublin, 25 kwietnia 2024 r., godz. 18:00

Motor Lublin 1:1 Chrobry Głogów

Bramki: 1:0 Samuel Mráz 3’, 1:1 Paweł Tupaj 63’

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik (64’ Paweł Stolarski), Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (74’ Marcel Gąsior), Kamil Wojtkowski (64’ Kacper Wełniak) – Michał Król (79’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz (79’ Kacper Śpiewak), Piotr Ceglarz

Chrobry Głogów: Damian Węglarz – Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis (87’ Szymon Lewkot), Natan Malczuk – Paweł Tupaj (74’ Jakub Kuzdra), Patryk Mucha, Robert Mandrysz, Dawid Hanc – Bartosz Biel (57’ Szymon Bartlewicz), Mateusz Ozimek (87’ Mateusz Machaj) – Adrian Szczutowski (57’ Mikołaj Lebedyński)

Żółte kartki: Scalet, Rybicki