Wygrywamy z Odrą 2:0!

29/04/2024

W meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin pokonał na wyjeździe Odrę Opole 2:0. Bramki dla drużyny trenera Stolarskiego zdobyli Piotr Ceglarz oraz Kamil Wojtkowski. Zwycięstwo to oznacza, że Motor wskoczył w ligowej tabeli do strefy barażowej.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy byli aktywniejsi i potrafili przenieść ciężar gry pod bramkę Motoru. Żółto-biało-niebiescy po chwili uspokoili sytuację i zaczęli atakować. W 8. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Samuel Mráz, ale Artur Haluch skutecznie odbił piłkę nogą. W odpowiedzi 5 minut później po rzucie z autu bliski szczęścia był Piotr Żemło, którego strzał minimalnie minął bramkę Kacpra Rosy.

W 17. minucie zagotowało się znów pod bramką Halucha. Uderzenie Piotra Ceglarza z rzutu wolnego zostało wybite tuż sprzed samej linii. Chwilę potem strzał Michała Króla ponownie zatrzymał bramkarz gospodarzy. Motor napierał, aż w 24. minucie sędzia podyktował dla nas jedenastkę za faul na Kamilu Kruku. Karnego na gola zamienił pewnym strzałem Piotr Ceglarz. Wynik 1:0 nie utrzymał się długo, ponieważ już minutę później Kamil Wojtkowski uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie żółto-biało-niebieskich.

W kolejnych momentach to nadal Motorowcy przeważali, a swoją drugą okazję miał Michał Król. Do przerwy jednak nic już się nie zmieniło. Po zmianie stron gospodarze podeszli wyżej i zmotywowani chcieli strzelić kontaktową bramkę. Podopieczni trenera Stolarskiego dobrze się bronili, a w 51. minucie wyszli ze świetną kontrą. Strzał Wojtkowskiego z trudem obronił Haluch. Odra przeważała, czasem kotłowało się pod bramką Rosy, ale żółto-biało-niebiescy szukali też swoich szans. Z dystansu próbowali Kacper Wełniak, czy też w końcówce Piotr Ceglarz.

Ostatecznie Motorowcy cierpliwie dowieźli do końca dwubramkowe prowadzenie i dopisali 3 punkty do ligowej tabeli, w której awansowali na 6. miejsce.

Stadion Miejski OKS Odra Opole, 29 kwietnia 2024 r., godz. 18:00

Odra Opole 0:2 Motor Lublin

Bramki: 0:1 Piotr Ceglarz 26’ k., 0:2 Kamil Wojtkowski 27’

Odra Opole: Artur Haluch – Jakub Szrek, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Artur Pikk (46’ Tomas Mikinic) – Rafał Niziołek, Adrian Purzycki (65’ Vittorio Continella) – Jakub Antczak (80’ Michał Surzyn), Dawid Czapliński (70’ Maksymilian Hebel), Borja Galan – Jean Sarmiento (80’ Konrad Nowak)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (59’ Filip Wójcik), Kamil Kruk, Arkadiusz Najemski (81’ Sebastian Rudol), Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (81’ Marcel Gąsior), Kamil Wojtkowski (59’ Kacper Wełniak) – Michał Król (71’ Dariusz Kamiński), Samuel Mráz, Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Szrek, Kamiński – Wojtkowski, Stolarski