Aktualności

Remis w starciu z Arką Gdynia

12/04/2024

W meczu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin zremisował z Arką Gdynia 2:2. Bramki dla zespołu trenera Mateusza Stolarskiego zdobyli Bartosz Wolski oraz Piotr Ceglarz, który pewnie wykorzystał rzut karny. Na Arenie Lublin tego wieczoru zasiadło 11 667 kibiców.

Pierwsze minuty to mocne otwarcie ze strony żółto-biało-niebieskich, którzy kilkukrotnie odebrali futbolówkę gościom i dzięki temu tworzyli zagrożenie pod bramką Pawła Lenarcika. W 7. minucie z pierwszej piłki pograli Samuel Mráz z Marcelem Gąsiorem, którego prostopadłe podanie trafiło do wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Wolskiego. Nasz pomocnik w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i otworzył wynik spotkania.

Goście odpowiedzieli w 14. minucie. Prostopadłe podanie od Janusza Gola wykorzystał pewnym strzałem po ziemi Karol Czubak. Po wyrównaniu mecz był dalej bardzo dynamiczny i toczony w szybkim tempie. Dla Motorowców próbował ponownie Bartosz Wolski po podaniu od Mráza, ale trafił prosto w bramkarza. W 29. minucie po dośrodkowaniu z lewego sektora Dawid Gojny w walce o górną piłkę uderzył łokciem Michała Króla i sędzia Stefański wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał nasz kapitan, Piotr Ceglarz.

Arka próbowała odpowiedzieć i szukała swoich okazji, ale za każdym razem dobrze zachowywał się Kacper Rosa lub obrońcy żółto-biało-niebieskich. W pierwszej połowie wynik już się nie zmienił, a początek drugiej części gry toczył się głównie w środku pola. Arka dłużej utrzymywała się przy piłce i w 62. minucie udało jej się wyrównać. Hubert Adamczyk mocnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Motoru.

Goście chcieli pójść za ciosem i byli tego bliscy, ale w dobrej sytuacji wyraźnie pomylił się Czubak. W końcówce blisko szczęścia był Piotr Ceglarz, który zaskoczył próbą strzału z rzutu rożnego. Ostatecznie wynik jednak się nie zmienił i zespoły podzieliły się punktami.

Arena Lublin, 12 kwietnia 2024 r., godz. 20:30

Motor Lublin 2:2 Arka Gdynia

Bramki: 1:0 Bartosz Wolski 7’, 1:1 Karol Czubak 14’, 2:1 Piotr Ceglarz 31’ k., 2:2 Hubert Adamczyk 62’

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (65’ Jakub Lis), Kamil Kruk, Arkadiusz Najemski (68’ Sebastian Rudol), Krystian Palacz – Kacper Wełniak (68’ Kamil Wojtkowski), Marcel Gąsior (65’ Mathieu Scalet), Bartosz Wolski – Michał Król (80’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz, Piotr Ceglarz

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny – Allassane Sidibe (68’ Tornike Gaprindashvili), Janusz Gol, Sebastian Milewski (22’ Hubert Adamczyk) – Kacper Skóra (68’ Kasjan Lipkowski), Karol Czubak, Olaf Kobacki (90’ Abdallah Hafez)

Żółte kartki: Gojny, Adamczyk, Lipkowski, Dobrotka