Trzy punkty z Hutnikiem

02/06/2021

Juniorzy młodsi z przekonującym zwycięstwem w zaległym meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-biało-niebiescy wygrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 3:0.

Nasz zespół od początku zdominował rywala. Podopieczni Kamila Skowrona prowadzili grę i nie pozwalali gospodarzom na wiele. Stwarzali sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych. Do przerwy "Motorowcy" prowadzili do przerwy 2:0, a w drugiej części spotkania dołożyli jeszcze jednego gola. Nasi juniorzy wygrali 3:0, zapewnili sobie trzy punkty i warto dodać, że po raz pierwszy w tej rundzie zachowali czyste konto.

- Zdecydowanie wygraliśmy ten mecz - mówi trener Kamil Skowron. - Po pierwszej bramce całkowicie przejęliśmy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wynik cieszy, chociaż powinniśmy wygrać dużo wyżej, bo stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji bramkowych. Jesteśmy zadowoleni, tym bardziej że też nie daliśmy rywalowi trafić do naszej siatki - dodaje.

Żółto-biało-niebiescy następny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów zagrają 6 czerwca. Na własnym boisku zmierzą się z Wisłą Kraków.

Hutnik Kraków - Motor Lublin 0:3 (0:2)

Bramki: Donda 32, 38, Łopuszyński 55

Motor: Bartnik (80 Chabrowski), Łopuszyński, Sypeń, Miszta, Lemiecha (60 Cyrankiewicz), Pytka (60 Złomańczuk), Gede, Donda (65 Tracz), Wlizło (70 Wojciechowski), Wojtowicz (70 Szabłowski)