Aktualności

Motor II Lublin wraca do gry

11/08/2022

Rezerwy wracają do gry!


Nasze rezerwy wracają do gry o punkty!
Po 55 dniach od zakończenia sezonu 2021/2022 do gry powraca Hummel IV liga lubelska, a w niej zespół Motoru II Lublin. Naszym pierwszym rywalem będzie KS Świdniczanka Świdnik.

W poprzedniej kampanii dwukrotnie mierzyliśmy się ze „Świdnią” i to ona okazała się lepsza w obu tych starciach. W pierwszym, wyjazdowym meczu nasz zespół przegrał z drużyną prowadzoną przez Łukasza Gieresza 3:4. Do siatki rywali trafiali wówczas Jakub Knap oraz dwukrotnie Mikołaj Kosior. Z kolei w starciu domowym, które zakończyło zmagania w sezonie 21/22, goście wygrali 2:0.

Przed nadchodzącym sezonem Świdniczanka pożegnała się z wieloma zawodnikami, którzy stanowili trzon zespołu w minionych rozgrywkach. W drużynie zabraknie, m.in. Radosława Kursy, Przemysława Żmudy, Piotra Packa i Kacpra Kowalczyka. Do klubu naszych ligowych rywali dołączyli jednak m.in. Dawid Ptaszyński, Jakub Pryliński, Paweł Socha oraz Maciej Łopuszyński. Wszyscy w przeszłości związani byli z Motorem.

W naszym zespole także doszło do kilku zmian kadrowych. Trener zespołu Wojciech Stefański, wraz z trenerem bramkarzy Marcinem Zapałem oraz trenerem przygotowania motorycznego Michałem Zajko, zostali włączeni do sztabu pierwszego zespołu.
W nowym sezonie nasz zespół poprowadzi trener Artur Bożyk, a jego asystentem będzie Marcin Zając. W naszych barwach nie zobaczymy już Michała Lacha, Jakuba Knapa oraz Macieja Łopuszyńskiego.

W jednym z przedsezonowych sparingów oba zespoły zmierzyły się ze sobą na boiskach treningowych przy ul. Rusałka i górą byli żółto-biało-niebiescy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a bramki zdobywali Jan Wójcik oraz Bartosz Zbiciak.

Sparingi Motoru II Lublin:

Lewart Lubartów- Motor II Lublin 1:2
Motor II Lublin- Hetman Zamość 3:1
Motor II Lublin- Świdniczanka Świdnik 2:0
Chełmianka Chełm- Motor II Lublin 6:3
Motor II Lublin- Opolanin Opole Lubelskie 3:0


Sparingi Świdniczanki Świdnik:

Świdniczanka Świdnik- Podlasie Biała Podlaska 1:2
Świdniczanka Świdnik- Orion Niedrzwica 8:0
Lublinianka Lublin- Świdniczanka Świdnik 3:4
Świdniczanka Świdnik- Wilga Garwolin 1:2

Pierwszy gwizdek sezonu 2022/2023 usłyszymy przy Alejach Zygmuntowskich już o godzinie 11:00.
Bądźcie z nami, bo razem #napędzamygręWróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii