Przegrywamy ze Stalą 1:2

16/03/2024

W meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał w Rzeszowie z miejscową Stalą 1:2. Bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył z rzutu karnego Piotr Ceglarz. Gole dla gospodarzy strzelili Adler Da Silva oraz Adrian Bukowski.

Pierwsze minuty spotkania okazały się dla obu zespołów wzajemnym rozpoznaniem. W 10. minucie świetne dośrodkowanie Bartosza Wolskiego próbował wykończyć Samuel Mráz, ale uprzedził go obrońca Stali. Podobna sytuacja miała miejsce parę minut później, gdy tym razem piłkę dogrywał Słowakowi Michał Król.

W kolejnej części meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie była w stanie zyskać dominacji, choć to żółto-biało-niebiescy byli minimalnie aktywniejsi. Raz na jakiś czas, zarówno Motor, jak i gospodarze, dochodzili do pola karnego, ale brakowało okazji do oddania strzału. Do przerwy sytuacja się nie zmieniła i na tablicy wyników nadal widniał bezbramkowy remis.

W 51. minucie ten stan rzeczy zmienił Adler Da Silva. Szwajcar wykorzystał doskonałe, prostopadłe podanie Sebastiena Thilla i wyprowadził Stal na prowadzenie. To podrażniło podopiecznych trenera Feio, którzy szybko chcieli odpowiedzieć. Próbował m.in. Filip Wójcik, ale jego strzał został zablokowany. W końcu Motorowcy doprowadzili do wyrównania. W 65. minucie wywalczyli rzut karny po zagraniu ręką przez Milana Simcaka, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Piotr Ceglarz.

Kapitan żółto-biało-niebieskich bliski szczęścia był również parę chwil później, ale jego groźny strzał minął bramkę Jakuba Wrąbla. Gospodarze też podejmowali próby ataków i finalnie to oni ponownie wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym przytomnością wykazał się Adrian Bukowski, który „piętką” skierował piłkę do bramki Kacpra Rosy.

Motor szukał bramki wyrównującej i blisko jej zdobycia był w 79. minucie. Mocny strzał głową Arkadiusza Najemskiego fantastycznie obronił Wrąbel. W doliczonym czasie gry gorąco momentami robiło się pod bramką Stali, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił i to gospodarze zainkasowali trzy punkty.

Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie, 16 marca 2024 r., godz. 17:30

Stal Rzeszów 2:1 Motor Lublin

Bramki: 1:0 Adler Da Silva 51’, 1:1 Piotr Ceglarz 66’ k., 2:1 Adrian Bukowski 70’

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel – Patryk Warczak, Łukasz Góra, Kamil Kościelny, Milan Simcak – Karol Łysiak, Sebastien Thill – Szymon Łyczko (74’ Arsen Hrosu), Adrian Bukowski (87’ Krzysztof Danielewicz), Andreja Prokić – Adler Da Silva (87’ Krystian Wachowiak)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (48’ Filip Wójcik), Arkadiusz Najemski, Kamil Kruk, Filip Luberecki (61’ Krystian Palacz) – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (61’ Marcel Gąsior), Piotr Ceglarz – Dariusz Kamiński (61’ Jakub Lis), Samuel Mráz, Michał Król

Żółte kartki: Prokić